Po Pahorjevih besedah bi bil kakršen koli komentar, ki bi ga v SLS razumeli kot poseganje v njihovo politično avtonomijo, neprimeren. Spomnil je na položaj Socialnih demokratov, ko so bili leta 2004 povabljeni, da razmislijo o vstopu v vlado Janeza Janše. Ker je bila stranka glede tega vprašanja preveč razdeljena, se za vstop v koalicijo ni odločila, ta odločitev pa se je po Pahorjevih besedah izkazala za pravilno.

"Stranka, ki ni homogena v odločitvi, ali je sodelovanje v vladi koristno zanjo in za državo, je na pravi poti, če se odloči, da ostane v opoziciji," je po sestanku pri sedanjem premieru Janši o ukrepih za stabilnost finančnega sistema še poudaril Pahor.

Na vprašanje, ali bodo morali pri sestavljanju koalicije sedaj bolj popustiti zahtevam DeSUS, pa Pahor pravi, da zaradi težavnih razmer, ki se obetajo, ne bodo popuščali nikomur.

Predsednik DeSUS Karl Erjavec pa na vprašanje, ali bodo v stranki zaradi svojega položaja "dvignili ceno", odgovarja, da bo njihova cena ostala enaka kot doslej. Zahtevali bodo le tisto, kar so zahtevali ves čas, to pa izboljšanje položaja upokojencev ter zavzemanje za javno zdravstvo in šolstvo. Glede kadrosvkih zadev Erjavec še vedno vztraja pri ministrstvu več, kot ga bo imela najmanjša koalicijska stranka, prav tako bi si želel nadaljevati z vodenjem obrambnega resorja.