V skupini E je Manchester United brez težav upravičil vlogo favorita na gostovanju v Aalborgu. Že v 22. minuti je dansko mrežo načel Wayne Rooney, dobre pol ure pozneje pa se je med strelce prvič vpisala največja Manchestrova okrepitev poletnega prestopnega roka, Bolgar Dimitar Berbatov, ki je zadel z "volejem". V 79. minuti je Bolgar "udaril" še drugič - takrat s "škarjicami" - in razblinil upe Aalborga na morebitno presenečenje. Na drugi tekmi skupine je Villarreal dolgo lomil trdoživega škotskega predstavnika Glasgow Celtic, a v 67. minuti je Marcos Senna izvrstno izvedel prosti strel in zatresel škotsko mrežo.

Derbi skupine F je ponudil razburljivo predstavo. Münchenski Bayern se je že v prvem prvem polčasu znašel na robu poraza, ko je lastno mrežo po prostem strelu Juninha Pernambucana zatresel Martin Demichelis. Po številnih priložnostih ene in druge ekipa pa so na začetku drugega polčasa Bavarci izenačili, ko je z glavo zadel Ze Roberto. Fiorentina in Steaua Bukarešta sta se razšli brez zmagovalca (0:0).

Arsenal je v skupini G mrežo Porta načel v 31. minuti, ko je podajo Emmanuela Adebayorja v zadetek spremenil Robin van Persie, v 40. minuti pa sta omenjena nogometaša zamenjala vlogi, tako da je bil podajalec van Persie, strelec za 2:0 pa Adebayor. Kmalu po začetku drugega polčasa je neodločnost Portove obrambe kaznoval van Persie in tako dokončno zlomil odpor Portugalcev. Piko na i je v 71. minuti postavil Adebayor, ki je izkoristil najstrožjo kazen po prekršku Guarina nad Nicklasom Bendtnerjem. Tekma med Fenerbahčejem in kijevskim Dinamom se je končala brez zadetkov.

V skupini H so že ob 18.30 tekmo začeli nogometaši Zenita in madridskega Reala, v dinamični tekmi s številnimi priložnostmi na obeh straneh pa so bili uspešnejši Španci z 2:1. Real je v vodstvo popeljal avtogol Tomaša Hubočana v četrti, izenačil je Danny v 25., končni izid pa je postavil Ruud van Nistelrooy v 31. minuti. Na drugi tekmi pa se je "outsider" skupine BATE Borisov doma zoperstavil Juventusu. Slednji se je v 17. minuti znašel v zaostanku, krivec za to pa je bil Sergej Krivec. Le šest minut zatem so Belorusi senzacionalno podvojili vodstvo prek Igorja Staseviča, ki je zadel z glavo. Juventus je v 29. minuti odgovoril z zadetkom Vincenza Iaquinte, ki je z glavo izkoristil lepo podajo mladega Sebastiana Giovinca, visokorasli nekdanji napadalec Udineseja pa je še pred koncem polčasa - spet po podaji Giovinca - izenačil na 2:2.