Erjavec je poudaril, da je DeSUS edina prava socialna stranka. "V svojem programu se bomo zavzemali za starejše, upokojence in tudi za invalide, zato je zelo pomembno, da pridemo v naslednjo vlado in skušamo nekaj storiti. Biti v opoziciji in samo jokati, nič ne pomaga, zato pričakujem vaše glasove," je dejal predsednik DeSUS.

"Vesel sem, da smo bili v parlamentu tako trmasti, da smo dosegli kompromis in se socialni transferji usklajujejo dvakrat na leto, nismo pa dosegli, da bi se usklajevali z rastjo plač," je dejal Erjavec in dodal, da je "to zato, ker so le štirje poslanci in eden minister, pa še tega vsak dan napadajo".

Ljubljanski župan Janković je dejal, da se "Ljubljana spreminja in prebuja". "Delamo nove domove za starejše in socialne programe, vendar pri tem potrebujemo tistih 60 milijonov evrov, ki nam jih je na leto vzela vlada. Vaša odgovornost je, da na teh volitvah dobimo tako opcijo - sam podpiram levo opcijo - ki nam bo ta denar vrnila. Odločite pa se po svoji pameti," je izpostavil Janković.

Na shodu invalidov so se predstavili trije kandidati stranke DeSUS in sicer predsednik koordinacije delovnih invalidov Ljubljane Anton Kastelic, pravnica Meta Vesel Valentinčič ter novinar Mitja Meršol.

Kastelic, sicer tudi organizator shoda, je poudaril, da v Ljubljani "potrebujejo jasno politiko do reševanja invalidske problematike in hitrejše reševanje problematike starejših". Po njegovih besedah je Mestni občini Ljubljana posredoval predlog, da Ljubljana pridobi listino Občina po meri invalidov. Kastelic namreč meni, da je slednje tudi "obveza za reševanje invalidske problematike v Ljubljani".

Predsednik Združenja delovnih invalidov Slovenije Drago Novak je ob tem izpostavil, da v projektu Občina po meri invalidov sodeluje že šest slovenskih občin, v postopku za pridobitev tega naziva pa so tri občine. Predsedniku DeSUS je predal tudi poziv vladi, parlamentu in drugim odgovornim, "da njihovo delo z invalidi poteka usklajeno in na način, ki vsebuje načelo ničesar o invalidih - brez invalidov".