Pet tednov starega črno-belega mačjega mladiča so reševalci britanske organizacije RSPCA letos poleti našli samega in zapuščenega na območju West Midlands. Zaradi značilne črne lise pod smrčkom, ki spominja na brke slavnega junaka iz videoigre Super Mario, so mu nadeli ime Mario.
Mačjega mladiča je v oskrbo v centru RSPCA v Birminghamu sprejela skrbnica Chloe Sewell. Mario je medtem zrasel v pravega malega navihanca, polnega energije in radovednosti. Tako kot njegov slavni soimenjak je tudi maček izjemno živahen, raziskovalen in vedno pripravljen na novo dogodivščino.
V začasnem domu si družbo deli s psom Henryjem, s katerim sta se hitro spoprijateljila. Skupaj se lahko igrata ure in ure, zato skrbniki menijo, da bi bil Mario še posebej srečen v družini, kjer ne bi bil sam.
Zanj iščejo nov dom, po možnosti pri družini z otroki ter še z eno mačko ali prijaznim psom. Pomembno je tudi, da bo imel dovolj prostora za igro in bo lahko, ko bo dovolj velik, raziskoval tudi zunanjost.
Mario s svojimi prikupnimi »brki« že zdaj privablja veliko pozornosti, a njegovi skrbniki si želijo predvsem, da bi čim prej našel družino, ki ga bo sprejela za svojega.