Papič je tudi prepričan, da je to pomemben korak k zagotovitvi višje kakovosti in boljših pogojev za razvoj visokošolskega prostora na Dolenjskem. "Vemo, da je to izredno močna gospodarska regija in si zasluži, da po večletnih prizadevanjih končno dobimo skupno združeno javno univerzo," je poudaril.
Novomeška regija je po besedah Papiča za študente privlačna, saj jim ponuja izredno dobre priložnosti za zaposlitev. Spomnil je tudi, da DZ obravnava predlog zakona o visokem šolstvu, ki zagotavlja bistveno boljše financiranje javnih univerz.
Rektor zasebne novomeške univerze, ki bo pod okriljem nove univerze, Marjan Blažič je povedal, da so že pred leti ugotovili, da bi bilo modro univerzo "donirati" državi. "To je velika razlika od nekaterih drugih, ki so svoje fakultete prodali," je dejal. Na univerzi sicer študira 1200 študentov na različnih smereh.
Predsednik gospodarske zbornice Dolenjske in Bele krajine David Bratož, sicer član uprave novomeške Krke, od nove javne univerze pričakuje kader, ki se bo kakovostno izšolal in potem tudi ostal v domači regiji. Tudi v Revozu si po besedah predsednika uprave Jožeta Beleta obetajo nove, izobražene kadre.
Še četrta javna univerza
Z ustanovitvijo se bo novomeška univerza pridružila trem javnim univerzam - ljubljanski, mariborski in primorski, medtem ko v Novi Gorici deluje zasebna univerza. Pod okriljem nove univerze bodo poleg doslej zasebne novomeške univerze še zasebna fakulteta za industrijski inženiring, javna fakulteta za informacijske študije, javno-zasebna fakulteta za organizacijske študije, javna Visoka šola za upravljanje podeželja Grm Novo mesto in javni raziskovalni zavod Rudolfovo - Znanstveno in tehnološko središče Novo mesto, kot pridružen zavod nove javne univerze.