Na vprašanje o Jonasu Vingegaardu, njegovem glavnem tekmecu v zadnjih petih letih, je slovenski superzvezdnik odgovoril, da je bilo njuno rivalstvo zagotovo "spektakularno" in da se bo "verjetno nadaljevalo še nekaj let".

"Vendar ni edini, ki se mi lahko približa; več kolesarjev lahko cilja na zmago na tej dirki po Franciji, začenši s tem fantom poleg mene," je vztrajal in pokazal na svojega mehiškega sotekmovalca Isaaca del Tora, ki je na tiskovni konferenci sedel poleg njega.

Nedavni zmagovalec dirke Tour Auvergne-Rhone-Alpes, ki je dejal, da z udeležbo na svoji prvi dirki po Franciji uresničuje "sanje", je resnično eden glavnih kandidatov za stopničke, skupaj s Paulom Seixasom, Remcom Evenepoelom in Florianom Lipowitzem.

Dejstvo ostaja, da je Pogačar, ki je v samo šestnajstih dneh dirkanja v tej sezoni dosegel trinajst zmag, v vrhunski formi. "Gre kar dobro," je dejal z rahlim nasmehom. "Pred mano je le šestnajst dni dirkanja, a štejejo tudi kilometri za trening, in teh je bilo veliko. Pripravljeni smo," je dodal prvi mož ekipe UAE Team Emirates, zmagovalec zadnjih dveh izdaj francoske pentlje.

Vmes je prenesel še novico o Urški Žigart, svoji partnerici, ki si je pri padcu na dirki po Švici zlomila čeljust. "Bolje je, hvala lepa, je že začela kolesariti zunaj."

Slovenec je izrazil "nestrpnost" pred sobotnim začetkom dirke na ulicah Barcelone, "enega najbolj kul mest na svetu, še posebej za praznike".

Priporočamo