Že 39-letni se v Wimbledonu lovi rekordno petindvajseto zmago na turnirjih za grand slam in svojega prvega po izjemno uspešnem letu 2023, ko je osvojil tri velike turnirje v Melbournu, Parizu in New Yorku.

V prvem krogu je ukanil Kitajca Yibing Wuja s 6:4, 5:7, 6:4 in 6:4, v drugem pa mu nekoč obetavni Grk in tretji igralec na jakostni lestvici ATP ni povzročil nobenih resnejših težav.

Cicipas, ki je trenutno 87. na lestvici ATP, Đokovića ni premagal vse od leta 2019, Srb pa zdaj v medsebojnih dvobojih vodi s 13:2.

Đokovićev naslednji tekmec bo Francoz Arthur Rinderknech, ki je bil danes boljši od Američana Martina Damma Jr. s 6:4, 7:6 (1) in 6:3. To bo njun prvi medsebojni dvoboj na veliki teniški sceni.

V tretji krog so se danes uvrstili tudi prvi igralec sveta in branilec naslova iz Italije Jannik Sinner, Kanadčan Felix Auger-Aliassime ter Rus Danil Medvedjev.

Priporočamo