Vse odkar se je sezona v ligi NBA za košarkarje LA Lakers končala, v drugem krogu končnice jih je s 4:0 v zmagah izločila Oklahoma, so se začela ugibanja, kje, če sploh, bo kariero nadaljeval LeBron James. Eden najboljših košarkarjev vseh časov šteje že 41 let, po zadnji tekmi pa je dejal, da si bo najprej vzel čas za počitek in družino, nato pa sporočil, kako in kaj. Mnogi so ob tem izrazili dvom, da se bo upokojil, češ da si zagotovo želi še zadnje sezone, v kateri bi ga častili navijači v vseh dvoranah lige NBA. James svoje odločitve sicer še ni izdal, je pa zato pričakovanja o tem, kako se bodo stvari razpletle, pojasnil novinar Bleacher Reporta Eric Pincus.

Pristal bo pri Golden Statu

»LeBron James bo na koncu pristal pri Golden Statu, s katerim bo sklenil dvoletno sodelovanje za okoli 30 milijonov dolarjev, pred drugo sezono pa bo imel možnost, da pogodbo razdre,« je svoje mišljenje izrazil Eric Pincus.

Novinar Bleacher Reporta svoje mnenje gradi na več dejstvih. Eno od teh je, da se LeBron James odlično razume z zvezdnikoma Golden Stata Stephom Curryjem in Draymondom Greenom. Z obema je igral v ameriški reprezentanci in se z njima odlično ujel, s Curryjem sta celo javno govorila o tem, da bi rada nekoč zaigrala skupaj tudi v ligi NBA. Tako Curry kot Green prav tako prihajata v zaključno obdobje svojih košarkarskih karier, saj štejeta že 38 oziroma 36 let.

S Kerrom zgradila odličen odnos

Pomembno vlogo pri morebitnem odhodu v Golden State igra tudi dejstvo, da je s klubom za dve sezoni pogodbo podaljšal trener Steve Kerr. Tudi z njim je James sodeloval v ameriški reprezentanci in zgradil odličen odnos. Kazalo je že, da bo Kerr po dvanajstih sezonah in štirih naslovih prvakov zapustil Golden State, a si je na koncu premislil. Eden od razlogov naj bi bil ravno ta, da naj bi obstajale lepe možnosti za prihod LeBrona Jamesa, s katerim bi Golden State poskušal napasti naslov prvaka.

Čeprav bo LeBron James 30. decembra dopolnil že 42 let, pa je bil v letošnji sezoni še vedno eden ključnih členov pri LA Lakers. Na 60 tekmah v rednem delu sezone je povprečno beležil po 20,9 točke, 6,1 skoka in 7,2 asistence na tekmo, ob tem pa iz igre metal z 51,5-odstotno uspešnostjo. Po poškodbah Luke Dončića in Austina Reavesa je ekipo nekoliko nepričakovano popeljal prek prvega kroga končnice, v katerem je moštvo trenerja J. J. Redicka s 4:2 izločilo Houston.

Priporočamo