"V vasi Tel so bili ubiti štirje ljudje, še štirje so bili ranjeni, pri čemer so trije v kritičnem stanju," je sporočilo palestinsko ministrstvo za zdravje. Izraelska reševalna služba Magen David Adom pa je dejala, da je bil v nasilju v okolici izraelskega naselja Havat Gilad, ki leži blizu vasi Tel, ubit Izraelec, še dve ranjeni osebi pa so evakuirali s helikopterjem.

Po navedbah vodje vaškega sveta v Telu je v jutranjih urah v vas vstopilo približno 20 izraelskih naseljencev. "Vaščani so prišli ven, da bi branili svoje domove in premoženje. Med prebivalci in naseljenci so izbruhnili spopadi. Na kraju so bili prisotni izraelski vojaki, ki so skupaj z naseljenci začeli streljati," je še pojasnil.

Palestinsko zunanje ministrstvo je incident obsodilo in ga opisalo kot "pokol, ki so ga naseljenci v sodelovanju z okupacijskimi silami zagrešili v vasi Tel", poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Izraelska vojska je medtem sporočila, da je na območje napotila vojake po poročilih o napadu na izraelske civiliste, ki so se odpravili na pohod v bližini Havat Gilada. Po navedbah vojske so napadalci odvzeli orožje pripadniku varnostnih sil, ki je prispel na kraj dogodka, in začeli streljati na pohodnike.

Netanjahu je v odzivu na incident obljubil, da bo z "vso močjo ukrepal proti teroristom ter tistim, ki jih usmerjajo in financirajo". Izraelski predsednik Jicak Hercog je dejal, da teror ne bo prevladal, medtem ko je poveljnik vojske Ejal Zamir odredil razporeditev dodatnih enot na območje in silam naročil, naj priprejo "teroriste, vpletene v napad".

Priporočamo