Kot je sporočilo podjetje Wildberries, so bili v napadih zadeti dva njegova logistična centra v Sankt Peterburgu in eden v Simferopolu na Krimu. Ustanoviteljica in izvršna direktorica Tatjana Kim je na družbenih omrežjih zapisala, da so v vseh napadenih objektih izvedli hitro evakuacijo in da po prvih informacijah žrtev ni.
Guverner regije Leningrad Aleksandr Drozdenko je medtem sporočil, da so bile v napadih, med katerimi je bilo proti drugemu največjemu mestu v Rusiji izstreljenih najmanj 59 dronov, ranjene tri osebe, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
To je tretji ukrajinski napad na objekte podjetja Wildberries v manj kot tednu dni. "Pomembno je, da operacija proti ruski logistiki, ki okupacijski vojski dobavlja komponente za drone, navigacijsko in vojaško opremo, še vedno poteka," je po napadih na omrežju X zapisal ukrajinski predsednik Zelenski.
Kot je dodal, so ukrajinske sile ponoči napadle tudi "eno ključnih vojaških podjetij" v mestu Kirov v istoimenski regiji, ki leži okoli 800 kilometrov severovzhodno od Moskve. Podjetje po navedbah Zelenskega ruski vojski dobavlja komponente za letala in raketne sisteme. Po njegovih besedah so napadli tudi naftni objekt, "oddaljen skoraj 1350 kilometrov".
Obrambno ministrstvo v Moskvi je medtem sporočilo, da je njihova zračna obramba ponoči nad več kot ducat regijami in zasedenim Krimom sestrelila okoli 570 dronov.