Danes se je malo pred drugo uro popoldne zgodila huda prometna nesreča približno 200 metrov izven naselja Log pod Mangartom. Vpletena sta bila voznik avtomobila in motorist. Slednji je bil huje telesno poškodovan. Sumijo, da si je zlomil nogo. Na kraju so mu prvo pomoč nudili reševalci NMP ZD Tolmin. 

Policistom Policijske postaje Bovec in reševalcem NMP ZD Tolmin pri obravnavi prometne nesreče pomoč nudijo tudi tamkajšnji gasilci. Cesta Log pod Mangartom–Strmec je bila nekaj časa popolnoma zaprta za ves promet. Trenutno je cesta ponovno odprta, promet poteka izmenično enosmerno.

Zjutraj v nesreči poškodovan otrok

Še prej je bil na Tolminskem v prometni nesreči poškodovan otrok. Malo pred 8. uro zjutraj je na glavni cesti v naselju Most na Soči v bližini osnovne šole počilo, ko sta trčili dve osebni vozili. Policisti so ugotovili, da je 47-letna voznica osebnega avtomobila vozila iz smeri Bače pri Modreju proti Mostu na Soči. V naselju Most na Soči je zaradi vožnje na prekratki varnostni razdalji trčila v osebni avtomobil, ki ga je pred njo vozila 34-letna voznica in ki je zaradi zavijanja desno zmanjšala hitrost vožnje. 

V drugem vozilu sta bila tudi dva mlajša sopotnika. V prometni nesreči je eden od mlajših sopotnikov – otrok – utrpel telesne poškodbe. Na kraju so mu prvo pomoč nudili reševalci NMP ZD Tolmin, nato  so ga odpeljali na nadaljnje zdravljenje v Splošno bolnišnico dr. Franca Derganca Nova Gorica. Povzročiteljici prometne nesreče bo zaradi neustrezne varnostne razdalje izdan plačilni nalog.

Priporočamo