»Naše pice se zaračunavajo po osebi. Da bi zagotovili kakovost in užitek za vse goste, prosimo, da vsaka oseba naroči svojo pico. Če si pico kljub temu želite deliti, zaračunamo dodatek v višini 11 evrov,« je po poročanju avstrijskega portala Heute zapisano na jedilnem listu. Ti stroški pri nekaterih gostih sprožajo precejšnje negodovanje, za lastnika Georgea Ghelceo pa so logična posledica trenutnih razmer. »Mislim, da bo to kmalu uvedlo zelo veliko gostinskih lokalov. Pri nas je to preprosto logično.« Kot pojasnjuje, se pogosto dogaja, da gosti ure in ure zasedajo mizo, zapravijo pa zelo malo.

»To je restavracija, ne pa park«

»Pridejo, naročijo samo eno pijačo in ostanejo tudi štiri ure. Po prvi pijači naročajo le še vodo iz pipe, ki pa je pri nas brezplačna,« je za Heute poudaril gostinec in dodal, da se znesek ne nanaša zgolj na dodatni krožnik: »To ni 11 evrov samo za kos porcelana. V to so všteti stroški osebja, pribora in prostora v lokalu, vse to me veliko stane.«

V spominu mu je ostala predvsem neka večja skupina gostov. »Bilo jih je sedemnajst. Približno polovica jih je naročila jed, preostali pa so prosili za prazne krožnike, da bi si hrano razdelili. Eden izmed njih je naročil le kozarec vode iz pipe.«

Po njegovem mnenju takšen način poslovanja na dolgi rok ni vzdržen. »Želimo biti dobri gostitelji, vendar od tega ne moremo živeti. To je restavracija, ne pa javni park.« Kljub kritikam pa lastnik lokala kaže razumevanje za nezadovoljne goste. »Razumem, da so ljudje jezni, vendar moram pokriti obratovalne stroške,« je dejal za Heute.

Investicija, ki jo je treba povrniti

V začetku aprila so lokal razširili in zdaj ponuja 43 sedišč. »Ravno smo v obrat vložili več sto tisoč evrov. Zdaj moram delati vse življenje, da ta denar dobim nazaj.« Prepričan je, da je ukrep nujen, predvsem takrat, ko je restavracija polna. »Težava nastane takrat, ko je velika gneča, ljudje, ki so lačni, pa pridejo in ne morejo najti proste mize,« je še dodal za Heute.

Priporočamo