Dobro desetletje delovanja glasbene skupine Martin Krpan se je zaključilo leta 1991, ko so kot predskupina Boba Dylana nastopili na bežigrajskem stadionu.
V zasedbi, ki je nastala iz ostankov skupine Na lepem prijazni (Tomaž Sršen) in Srečanje (Aleš Klinar), se je poleg omenjenih dveh zvrstilo lepo število glasbenikov: Andrej Turk, ki ga je nadomestil Vlado Kreslin, Dadi Kašnar, Saša Bole, Miro Križaj, Andrej Janežič, Roman Vlah, Matjaž Kosi, Miha Stabej, Polde Poljanšek, Cole Moretti, Mark Čuček, Jure Hübscher, Marko Lebar, Miro Tomassini, Robi Vidic … Sprva so bili usmerjeni nekoliko bolj novovalovsko in se v nadaljevanju umestili v osrednje rock tokove.
Posneli so štiri albume – Martin Krpan (1982), Martin Krpan 2 (1984), Od višine se zvrti (1987) in Bogovi in ovce (1988). Njihovi nastopi niso bili omejeni zgolj na Slovenijo. S skladbo Happy end so zmagali na subotiškem festivalu in z beograjskim Jugodiskom podpisali pogodbo za tri plošče.
Po zadnjem koncertu leta 1991 so skupaj v originalni zasedbi zaigrali samo še enkrat. Pred desetimi leti so nastopili kot gostje Kreslinovega decembrskega trojčka koncertov v Cankarjevem domu, ki sicer potekajo že štiriintrideset let. In toliko tradicionalnih nastopov je Vlado Kreslin nanizal tudi v Cankarjevem domu.