Govor je seveda o Novaku Đokoviću, ki se podobno kot argentinski nogometni virtuoz z vsemi štirimi upira ugašanju luči in prelaga odhod v sončni zahod. Nad London se je sicer že zdavnaj spustila noč, ko sta si s 14 let mlajšim Kanadčanom Felixom Augerjem - Aliassimom še vedno izmenjavala udarce. Na koncu je bil to najdaljši četrtfinale v zgodovini turnirja, trajal je kar 5 ur in 15 minut, Đoković pa je pri starosti 39 let in 51 dni postal najstarejši polfinalist Wimbledona po Kenu Rosewallu leta 1974.

To je bila še ena teniška klasika, ki bi lahko našla mesto v zbirki največjih uspešnic Wimbledona. Večer, ko je bil Nole na trenutke kot Messi. LioNole. »Kaj naj rečem? Prav zaradi takšnih trenutkov še vedno igram tenis,« je izmučeni Đoković dejal po koncu torkovega maratona. Za las sta ušla časovni zapori, Wimbledon namreč ob 23. uri po lokalnem času zaradi uvidevnosti do sosedov zapre vrata. In tu ni odstopanj. Britanci pač.

Tudi otroci bi morali biti takrat že v postelji. »Po četrtem nizu sem otrokoma rekel, naj gresta spat, a me nista hotela poslušati. Vesel sem, da sta ostala, saj je bil to eden najboljših dvobojev, ki sem jih odigral na tem igrišču. Želim si, da bi bil to finale.«

Tudi jaz bi raje igral 90 minut kot Messi, ampak …

Na sveti travi je do zdaj odigral 120 dvobojev. Ta je bil skupaj s tistim legendarnim polfinalom proti Rafaelu Nadalu leta 2018 najdaljši med vsemi. Dvoboj se je končal le nekaj minut pred začetkom že omenjene »policijske ure« ob enajstih zvečer. Đoković je imel še dovolj energije za zmagoviti ples, blestel pa je tudi kasneje na novinarski konferenci. »Neverjetno je, da je Messi pri 39 letih še vedno strelec golov. Vi pa ste zmagali po petih urah in petnajstih minutah,« je primerjavo potegnil eden izmed prisotnih novinarskih kolegov. »Tudi jaz bi raje igral 90 minut kot on, ampak … (smeh)«

V petek proti Sinnerju

Zdaj sledi še ena poslastica. Đoković proti prvemu igralcu sveta in branilcu naslova Janniku Sinnerju. V petek z začetkom ob 14.30. Še en finale pred finalom, z vsem dolžnim spoštovanjem do spodnjega dela žreba, v katerem je daleč največja zgodba 23-letni domačin Arthur Fery, ki je na turnir prišel s posebnim povabilom organizatorja, nato pa se prebil vse do četrtfinala. Vsaj do četrtfinala, danes popoldne ga čaka obračun z Italijanom Flaviem Cobollijem.

V medsebojnih obračunih s 6:5 vodi Sinner, toda zadnjega, v polfinalu OP Avstralije, je po petih nizih dobil Srb. Čeprav mu je vročina v zadnjem času znala povzročati preglavice, je favorit Sinner, toda Noleta podobno kot Messija ne gre nikoli odpisati. Nad njegovo torkovo predstavo je bil navdušen tudi Luka Dončić, ki je na družbenem omrežju pod fotografijo Đokovića in končni rezultat (7:6, 3:6, 6:3, 6:7, 7:6) dodal tri simbole koze. Aludiral je seveda na to, da je Srb največji vseh časov. In težko bi mu oporekali.

Priporočamo