Kidričani so proti drugouvrščeni ekipi lige prišli do prve domače zmage v sezoni in se točkovno tudi poravnali s Primorci. Za tri točke se lahko v veliki meri zahvalijo izjemnemu vratarju Matjažu Rozmanu, ki je obranil številne nevarne poskuse neučinkovitega koprskega napada, v katerem sta manjkala Deni in Tomi Jurić. Koper, ki je prevladoval večino tekme (25:6 v strelih) je pod Slavišo Stojanovićem doživel šele drugi ligaški poraz.
Domači so kar dobro začeli obračun na svoji zelenici in prišli do strela Marka Simoniča že v prvi minuti, toda Primorci so vse bolj prevzemali pobudo in začeli nizati nevarnejše napade, med drugim je v 18. minuti Kamil Manseri zaposlil Matjaža Rozmana, malce zatem je Aleksandar Zeljković blokiral nevaren poskus Marka Pabaija, v 22. minuti zagrozil še Nik Omladič, v 26. pa je znova Rozman dobil obračun z Manserijem.
Koprčani, ki so bili v napadu precej oslabljeni, saj sta manjkala brata Jurić, Omar El Mansouri pa je vsaj začasno zapustil Primorsko, so v 31. tudi dosegli gol prek Lea Rimca, a ni obveljal zaradi prepovedanega položaja. Mladi slovenski reprezentant Rimac pa se ni izkazal v 41. minuti, ko je stekel proti vratarju domačih, a se v hudem nalivu zapletel.
Kidričani so pred tem prek Adriana Bloudka po dolgem času zagrozili, v 35. minuti pa so tudi povedli, ko je podajo Tomislava Jagića v mrežo z glavo pospravil Behar Feta. V 45. minuti bi lahko Manseri izid poravnal, ko je bil sam pred Rozmanom, a je Aluminijev vratar spet dobro posredoval.
Le po nekaj sekundah nadaljevanja je Rimac spet zgrešil iz ugodnega položaja, v 52. minuti pa je isti igralec spet izgubil dvoboj ena na ena z izvrstnim Rozmanom. Ta je nato ubranil še en strel po kotu, izjemno predstavo pa je Rozman nadaljeval tudi ob poskusu Isaaca Matondoja. Josip Iličić je zgrešil iz prostega strela, pozneje pa so tudi domači nekajkrat nakazali, da lahko povzročijo kakšno težavo v koprski obrambi, v 88. minuti pa imeli zaključno žogo prek Vida Kodermana, a je ta zgrešil z desne strani.