»Pogovorila sva s s predsednikom italijanske zveze in povedal mi je, da me bodo razrešili z mesta selektorja. Nisem vesel. Glede na najin odnos nisem imel namena oditi. Še posebej, ko stvari ne stečejo, kot bi se želeli, bi raje ostal in dokončal delo. A so me odpustili in to moram sprejeti. To vlogo sem vedno videl kot tisto, v kateri služiš domovini, zato je prav, da potrpim,« je na novinarski konferenci povedal Luciano Spalletti.
Spalletti je bil na mestu selektorja Italije od avgusta 2023, ko je nasledil Roberta Mancinija. Zanimivo je, da je predsednik italijanske zveze (FIGC) Gabriele Gravina še pred nekaj urami zagovarjal selektorja, poroča AFP. »Je izjemna osebnost, prava nogometna duša in napadi nanj so pretirani,« je dejal Gabriele Gravina.
Kot možna naslednika Spallettija v Italiji vidijo predvsem trenerja Rome Claudia Ranierija ter Stefana Piolija, ki trenutno vodi savdski klub Al-Nasr.