Pri Fifi so pojasnili, da so sredstva v svojem programu za dobrobit klubov (Club Benefits Programme) povečali na 306 milijonov evrov. Že septembra lani so pri Fifi napovedali 70-odstotno povečanje v primerjavi z vsoto, ki so jo klubom razdelili za SP 2022 v Katarju.

Medtem ko krovna zveza ne razkriva vseh številk prihodkov za SP, pa ocenjuje, da bodo letošnji prihodki za 56 odstotkov večji v primerjavi z letom 2022.

Po drugi strani je SP zdaj večje, razširjeno na 48 ekip, ki bodo namesto prejšnjih 64 odigrale 104 tekme. Tudi trajanje turnirja bo namesto 29 dni po novem 39.

Prvič pa bodo klubi dobili kompenzacijo tudi za igranje igralcev v kvalifikacijah za SP. Sicer  je ta skupni fond razdeljen na tri dele.

Približno 215 milijonov evrov je rezerviranih za kompenzacije igralcev, ki so na zaključnem turnirju. Fifa je izračunala, da bo minimalna kompenzacija na igralca znašala 4300 evrov na dan, a ta številka še ni potrjena.

Približno 86 milijonov evrov pa je rezerviranih za kompenzacije v kvalifikacijah. Za vsak igralni dan na igralca bo Fifa plačala približno 2000 evrov. To velja za 905 kvalifikacijskih tekem in za 10 prijateljskih tekem za vsako od treh gostiteljic letošnjega SP.

Preostalih 4,3 milijona evrov bo namenjenih za administrativne stroške.

Priporočamo