Leipzig, ki se je, kot danes poročajo nemški mediji, z nekdanjim slovenskim nogometnim reprezentantom Kevinom Kamplom že razšel, je imel priložnost, da bi se spet vrnil na drugo mesto. A za to bi moral premagati Leverkusen, je pa izgubil in s tem današnjim tekmecem omogočil, da so ga ujeli po točkah in prehiteli na tretjem mestu.


Domači so sicer dobro začeli z vodilnim zadetkom Xaverja Schlagerja, a sta še do odmora Martin Terrier in Patrik Schick poskrbela za preobrat. V drugem delu so domači nevarno pritiskali, a izenačenja niso dočakali, je pa v eni zadnjih akcij na tekmi že v sodnikovem dodatku Montrell Culbreath potrdil zmago lekarnarjev.


Kampla tudi tokrat ob uradni oznaki, da manjka zaradi osebnih razlogov, ni bilo v postavi saške ekipe. Tako je že nekaj časa, nemški mediji pa poročajo, da naj bi se izkušeni slovenski vezist, ki ga je ob poškodbah v zadnjem obdobju prizadela še bratova smrt, dogovarjal za predčasno prekinitev pogodbe, ki se bo iztekla po tej sezoni. Uradne potrditve o prekinitvi ali končanju kariere za zdaj sicer še ni.


Wolfsburg je danes potrdil, da bo začasni trener Daniel Bauer ostal na tem mestu do konca sezone, prva tekma v tej vlogi pa se zanj ni končala srečno. Po vodstvu s 3:2 v 69. minuti, ko je "hat-trick" dosegel Dženan Pejčinović, so si najprej domači zabili avtogol (Jenson Seelt), zmago pa je Freiburgu zagotovil Derry Scherhant.


Stuttgart bi z zmago skočil pred Hoffenheim in leto končal med štirimi najboljšimi, a je iztržil le točko. V sodnikovem dodatku je sicer Deniz Undav dosegel gol, ki pa so ga po posredovanju Vara razveljavili zaradi prepovedanega položaja.


Union je z golom Andrasa Schäferja v sodnikovem dodatku premagal Köln, Augsburg in Werder sta igrala 0:0.
Bayern bo v nedeljo gostoval pri predzadnjem Heidenheimu. Trenutno ima s tekmo manj šest točk naskoka pred Borussio Dortmund, ki je v petek premagala Gladbach z 2:0, tretji je zdaj Bayer, četrti pa Leipzig, oba z devetimi točkami zaostanka. 

Priporočamo