Slovenska košarkarska reprezentanca do 18 let se je uvrstila v veliki finale evropskega prvenstva, a pred najpomembnejšo tekmo turnirja misli mladih igralcev niso bile usmerjene le v zmago. Del tega uspeha so namenili nekomu, ki žal ni več z njimi.

Pred finalnim obračunom z Italijo v Trentu so Stefan Joksimović, Lukas Bojović in Oskar Kuzman poslali ganljivo sporočilo pokojnemu košarkarju Marku Maroltu. Na eni izmed fotografij, ki jih je na Intragramu objavil Joksimović, so skupaj z rokami oblikovali črko »M«, ob fotografiji pa zapisali preproste, a močne besede: »To je zanj.«

Stefan joksimović, EP u18, mark marolt, košarka

Slovenski mladeniči so velik uspeh posvetili nekomu, ki žal ni več z njimi. Foto: Instagram

Bojović je na majici nosil še napis »Marolt« in številko 6 v spomin na mladega košarkarja, ki se je leta 2023 pri komaj 15 letih za vedno poslovil. Čeprav Marka ni več na igrišču, ostaja del njihove zgodbe.

Priporočamo