Košarkarji Cedevite Olimpije in Krke so po pričakovanju finalisti zaključnega turnirja pokala Spar v Šenčurju. Ljubljančani so v polfinalu premagali Kansai Helios z 98:75, Novomeščani pa so bili boljši od domačega GGD Šenčurja z 89:67.
Cedevita Olimpija in Krka se bosta osmič oziroma tretjič zapored srečala v finalu pokalnega tekmovanja. V petek ob 20. uri se bodo Ljubljančani potegovali za peti zaporedni pokalni naslov in 25. v samostojni Sloveniji, Krka pa bo imela priložnost, da prekine sušo naslovov, ki traja od februarja 2021.
V dosedanjih sedmih finalih je Cedevita Olimpija zmagala šestkrat, Krka pa zgolj v sezoni 2013/2014. Hkrati bo to ponovitev tekme za slovenski superpokal na začetku sezone na Polzeli, ki jo je s trojko pet sekund pred koncem v korist Cedevite Olimpije odločil Miha Cerkvenik.
Cedevita Olimpija je tako v seriji štirinajstih naslovov v domačih tekmovanjih, se pravi državnem prvenstvu, pokalu in superpokalu. Zadnji naslov, ki ga je izpustila iz rok, je bil pokalni leta 2021, ko jo je v polfinalu izločila Krka. V domačih finalih je zadnji poraz doživela 2020 prav tako v pokalu Spar proti Koper Primorski.
Krka lani v finalu ni bila dorasel tekmec Ljubljančanom, veliko bližje pa je bila 2024, ko je Cedevita Olimpija slavila le s točko prednosti. Novomeščani so bili pokalni zmagovalci 2014, 2015, 2016 in 2021.
Oba polfinala danes v Šenčurju sta bila enosmerna. Zmagovalca sta vodila vseh 40 minut in zanesljivo prišla v finale; Cedevita Olimpija je imela največ 25 točk prednosti, Krka pa +30.
Najboljša strelca pri Krki sta bila Jan Rebec z 18 točkami (trojke 5:7) in Krišs Helmanis s 16 (met 8:9, 6 skokov), za domače pa je največ točk dosegel Jaka Klobučar - 16 (trojke 3:5).
Jutri bo v Šenčurju tudi finale pokala za ženske. Ob 17. uri se bosta pomerila Cinkarna Celje in Maribor.