Ruske oblasti za zdaj še niso uradno razkrile identitete osebe, ki je bila v času eksplozije v vozilu BMW X3. Ruski kanal na telegramu Shot poroča, da gre za 62-letnega moškega, medtem ko nekateri drugi viri namigujejo, da je žrtev celo generalpolkovnik ruske vojske. Uradne potrditve o njegovem činu ali funkciji še ni.
Po podatkih ruskega preiskovalnega odbora se je eksplozija zgodila okoli 5.30 po lokalnem času, ko se je vozilo premikalo v bližini stanovanjske zgradbe v Ulici Koldunova, ki se nahaja v četrti Aviatorov.
Eksploziv podtaknjen pod voznikov sedež
Ruski kanal na telegramu 112 je objavil podrobnosti, da je bila eksplozivna naprava podtaknjena pod voznikov sedež. Moški je zaradi hudih poškodb umrl na kraju nesreče.
Četrt Aviatorov je sicer namensko zgrajena za pripadnike ruske vojske in njihove družinske člane. Stanovanja so prek ruskega ministrstva za obrambo dodeljevali vojaškim upokojencem, veteranom ter družinam aktivnih pripadnikov oboroženih sil.
V bližini prizorišča prejšnjega atentata
Kot poročajo pri neodvisnem ruskem mediju Astra, se je današnja eksplozija zgodila manj kot kilometer stran od mesta, kjer je aprila 2025 v podobnem napadu z bombo v avtomobilu umrl generalpolkovnik Jaroslav Moskalik, namestnik načelnika glavne operativne uprave ruskega generalštaba.
Natančen motiv in naročnik napada za zdaj ostajata neznanka, tudi Kijev se še ni oglasil. Ukrajinske obveščevalne službe so v preteklosti že izvedle več operacij, usmerjenih proti ruskim vojaškim uradnikom in osebam, povezanim z rusko invazijo na Ukrajino, vendar trenutno ni neposrednih dokazov, ki bi Ukrajino povezovali z današnjo eksplozijo v Balašihi.