Lauren Tomasi, dopisnica mreže 9News, je v nedeljo v živo poročala z množičnih protestov v Los Angelesu, ko je policist za njenim hrbtom nenadoma iz neposredne bližine v njeno smer izstrelil naboj. Tomasi, ki očitno ni nosila zaščitne opreme, je zakričala od bolečine in se prijela za spodnji del noge, snemalec pa je odmaknil kamero in se skupaj z novinarko umaknil stran.
»Ustrelil si poročevalko,« se sliši kričanje iz ozadja. Nato je še slišati glas novinarke, kako pomirja svojo ekipo: »Ja, v redu sem, v redu sem.« Do incidenta s streljanjem je prišlo po burnem popoldnevu, ko sta se novinarka in njena snemalna ekipa znašli na območju med policijsko enoto na eni strani in protestniki na drugi. »Ljudem so ukazali, naj zapustijo to območje, a protestniki tega nočejo storiti,« je poročala. »Tukaj smo na varnem. Je le hrupno. A lahko vidite, kako hitro se razmere zaostrujejo.«
Tik pred strelom je v kamero sporočila: »Po urah zatišja se je situacija hitro zaostrila, policija LAPD je začela posredovati na konjih, prav tako na protestnike strelja z gumijastimi naboji.«
V ponedeljek je v pogovoru za 9News novinarka potrdila, da sta tako ona kot snemalec v redu. »Z mano je vse v redu, prav tako z mojim snemalcem Jimmyjem. To je eden od neprijetnih vidikov poročanja z dogodkov, kot je ta,« je dejala.
Avstralska senatorka stranke Zeleni, Sarah Hanson-Young, je pozvala premierja Anthonyja Albaneseja, naj od ameriške administracije zahteva »nujno pojasnilo«. Albanese naj bi se prihodnji teden na konferenci G7 v Kanadi pogovoril z Donaldom Trumpom, čeprav srečanje še ni potrjeno. Hanson-Young je streljanje na novinarko označila za »šokantno« in »popolnoma nesprejemljivo«.
»Prva stvar, ki jo mora Albanese povedati predsedniku Trumpu, je, da naj preneha streljati na naše novinarje,« je dejala Hanson-Young. »Svoboda tiska je temeljni steber močne in delujoče demokracije.«
V Los Angelesu so v petek izbruhnili protesti, ki so se nadaljevali ves vikend. Več tisoč udeležencev je blokiralo avtocesto in zažgalo več vozil. V soboto je Donald Trump, ki je protestnike označil za »izgrednike in upornike«, kljub nasprotovanju guvernerja Gavina Newsoma v mesto poslal približno 2000 pripadnikov nacionalne garde. To je prva napotitev garde brez soglasja zvezne države po letu 1967.
Načelnik losangeleške policije Jim McDonnell je v nedeljo zvečer sporočil, da so v povezavi z nemiri skupno aretirali 39 oseb – 29 v soboto in 10 v nedeljo.