Protestniki so se na že sedmem shodu od nesreče zbrali pred Narodnim muzejem, kjer se je pred dobrima dvema tednoma na prometni ulici iztiril tramvaj in podrl tamkajšnje postajališče. Življenje je izgubil 23-letni študent, 17-letna dijakinja pa je bila huje poškodovana. Udeleženci protesta so zahtevali hitro in transparentno preiskavo nesreče ter ureditev stanja v mestnem prometnem podjetju GRAS.

Na čelu protestne kolone so nosili transparent s fotografijami mladih ljudi in otrok, ki so umrli v različnih incidentih in v nepojasnjenih okoliščinah. Fotografije je pospremil napis »Otroci, ki jih je ubil sistem«.

Protesta se je udeležil tudi oče pokojnega študenta, ki je lokalnim medijem dejal, da podpira mlade v prizadevanjih za spremembe in da je treba začeti s pravosodjem. »Če spremenimo stanje v pravosodju, se bo spremenilo tudi stanje v politiki,« je poudaril. Preiskavo nesreče trenutno vodi tožilstvo sarajevske županije. Otežuje jo dejstvo, da nadzorna kamera v tramvaju ni delovala, zato je težko ugotoviti, kaj natančno se je zgodilo in ali je bilo ravnanje voznika ustrezno, navaja Hina.

Priporočamo