Mina nemške izdelave je bila po navedbah policije težka 580 kilogramov, vsebovala pa je 300 kilogramov eksploziva. Odkrili so jo potapljači med postavljanjem sidrišča za plovila v rovinjskem zalivu Lone, na globini približno 18 metrov.

Akcija njenega uničenja se je začela v nedeljo v zgodnjih jutranjih urah. Policijski potapljači so jo najprej varno odstranili iz morja, nato pa prepeljali v bližnji kamnolom, kjer so jo nadzorovano uničili, je pojasnil poveljnik regionalne protieksplozijske enote Reka Zdravko Delač.

Policija je opozorila, da po vsej Hrvaški, tako na kopnem kot v morju, še vedno ležijo neeksplodirana sredstva iz druge svetovne vojne. Najpogosteje jih najdejo na odlagališčih odpadkov, ob cestah, v morju ali na zemljiščih med kmetijskimi in gradbenimi deli.

Priporočamo