Valdes je bil med preživelimi udeleženci odprave Granma leta 1956, s katero so se Castrovi uporniki vrnili iz Mehike in začeli upor proti režimu Fulgencia Batiste. Po revoluciji je zasedal več visokih položajev v državi, med drugim je bil dvakrat notranji minister, opravljal je tudi funkcijo podpredsednika vlade.

Kot notranji minister je v 60. letih sodeloval pri vzpostavitvi obveščevalne službe G2, ki je postala osrednji del kubanskega varnostnega aparata.

V intervjuju leta 2018 je med drugim spregovoril o pomenu nadzora in infiltracije protirevolucionarnih skupin, kubanske oblasti pa ga opisujejo kot eno ključnih figur revolucionarne generacije in zvestega sodelavca Fidela in Raula Castra.

Priporočamo