Guverner Južne Karoline Henry McMaster je sestro pokojnega Grahama tudi na pobudo predsednika Donalda Trumpa imenoval, da začasno do januarja 2027 zasede sedež svojega brata v zveznem senatu, poroča Politico. S tem je postala prva ženska, ki zastopa Južno Karolino v ameriškem senatu.
"Odločila sem se. Grem v tekmo," je 62-letna Graham Nordone povedala v pogovoru za televizijo Fox News. Dodala je, da je odločitev sprejela po temeljitem premisleku in pogovorih z družino in sodelavci svojega pokojnega brata.
Posebne republikanske strankarske volitve, na katerih bodo izbrali kandidata stranke za novembrske volitve v senat ZDA, bodo potekale 11. avgusta.
Kandidaturo za isti sedež je v ponedeljek napovedal tudi kongresnik Russell Fry, ki se je predstavil kot kandidat Trumpovega gibanja Maga. V tekmi so tudi kongresnik Ralph Norman, odvetnik Duke Buckner in poslovnež Mark Lynch.
Kongresnica Nancy Mace je medtem sporočila, da se za senatni sedež ne bo potegovala. Dejala je, da ostaja osredotočena na druge politične izzive, potem ko ji letos ni uspelo osvojiti republikanske nominacije za guvernerko Južne Karoline.
Vodja republikanske večine v senatu John Thune za zdaj ni podprl nobenega kandidata, je pa Darline Graham Nordone označil za močno kandidatko. Namestnik vodje republikancev John Barrasso ji je medtem že izrekel javno podporo.
Dolgoletni republikanski senator iz Južne Karoline Lindsey Graham je nenadoma umrl pred dobrim tednom dni zaradi odpovedi srca. Star je bil 71 let. Pred smrtjo je osvojil republikansko strankarsko nominacijo za nov mandat v senatu, za katero se bo sedaj z drugimi republikanci spopadla njegova sestra.