Junija 2024 je Kiki Leigh na Siciliji kupila impresivno hišo za zgolj 27.000 evrov, kar je znesek, ki bi ga v Los Angelesu porabila prej kot v enem letu za najem majhnega stanovanja. Gre za nepremičnino s površino okoli 400 kvadratnih metrov, ki vključuje štiri spalnice, štiri kopalnice in skupno kar 17 prostorov.
Kiki se je projekta prenove lotila brez predhodnih izkušenj, a z močno podporo lokalne skupnosti v kraju Mussomeli. Že prvi dan so jo domačini sprejeli odprtih rok, lastnik restavracije pa jo je ob večerji predstavil ključnim ljudem v kraju, od arhitekta, ki ga je kasneje najela, do zdravnika in bančnika. Celotna obnova naj bi jo stala okoli 90.000 evrov, dela pa naj bi bila končana sredi letošnjega leta.
Lastnica poudarja, da je bila prav ta povezanost z ljudmi tisto, kar jo je dokončno prepričalo v selitev v državo, ki je precej drugačna od ZDA. Življenje v Kaliforniji je opisala kot površno in odtujeno, medtem ko ji na Siciliji sosedje na prag prinašajo sveže sadje. Poleg družbenih vezi je bila ključna sprememba upočasnjen življenjski ritem, ki ga Kiki opisuje kot pomembno lekcijo.
V Los Angelesu je za enosobno stanovanje plačevala skoraj 3000 dolarjev na mesec, na Siciliji pa je za delček te cene dobila dom, ki ni namenjen le njej, temveč tudi druženju in gostoljubju. Čeprav priznava, da je proces selitve in prenove finančno in časovno izčrpavajoč, odločitve ne obžaluje. Prepričana je, da bi bil svet boljši, če bi ljudje več časa namenili spoznavanju drugih kultur, sama pa je sredozemski način življenja že povsem posvojila in v njem našla svobodo, ki ji je v ZDA manjkala.