V sredo je Rusija prvič predstavila morebitne dokaze o napadu, med katerimi so bili ostanki domnevnega ukrajinskega drona. Po poročanju nemške tiskovne agencije DPA mnogi strokovnjaki dvomijo, da se je napad zgodil tako, kot trdijo v Moskvi.

Ukrajinski napad z droni je bil uperjen v vojaški cilj v regiji, kjer je prav tako ena od Putinovih rezidenc, vendar rezidenca ne stoji v bližini omenjene tarče, je poročal časopis Wall Street Journal, ki se je po navedbah DPA skliceval na ameriške uradnike.

Kijev je ves čas odločno zanikal, da bi minuli ponedeljek napadel eno od Putinovih rezidenc.

Ameriški predsednik Donald Trump je bil v ponedeljek jezen zaradi domnevnega ukrajinskega napada. »Veste, kdo mi je povedal za to? Predsednik Putin je zgodaj zjutraj dejal, da je bil napaden. To ni dobro,« je Trump v začetku tedna sporočil novinarjem v svoji rezidenci Mar-a-Lago na Floridi.

Direktor Cie John Ratcliffe je Trumpa v sredo obvestil o oceni svojih obveščevalcev, je po poročanju portala ameriške televizije CNN razkril neimenovani uradnik.

Trump je nato v sredo na svojem omrežju truth social nepričakovano delil članek tabloida New York Post, ki je bil zelo kritičen do Rusije in Putina. Članek je Putina prikazal kot oviro na poti k miru.

Priporočamo