Po poročanju Dela naj bi se Tanja Fajon vrnila na delovno mesto, ki ga je zasedala pred odhodom v politiko. Služba za odnose z javnostmi na RTV Slovenija teh navedb za zdaj ni ne potrdila ne zanikala.
Po informacijah časnika naj bi Fajonova znova zasedla delovno mesto na tretjem programu Radia Slovenija (program ARS), kjer je delala v preteklosti.
Njen položaj je pravno urejen podobno kot pri nekdanji novinarki in poslanki Mojci Šetinc Pašek, pri kateri so pravice iz zaposlitve na RTV ves čas politične kariere mirovale.
Vodstvo javnega zavoda je glede Tanje Fajon pojasnilo, da za funkcionarje z mirujočimi pogodbami velja zakon o poslancih, ki se uporablja tudi za ministre. Ta določa, da se lahko nekdanji funkcionar v roku treh mesecev po koncu mandata vrne na svoje prejšnje delovno mesto, še poroča Delo.