"Vsako šolsko leto, in tudi letošnje ni bilo izjema, zaznamujejo osvajanje novega znanja, raziskovanje in številni drugi izzivi, ki nam nazadnje prinesejo dragocena nova spoznanja in dosežke, na katere smo lahko ponosni. To velja predvsem za vas, učence in dijake, a drži tudi za vse zaposlene v vzgojno-izobraževalnem sistemu ter seveda za starše, ki svoje otroke in mladostnike podpirate na poti šolanja," je zapisal.
Poudaril je, da so se vsi v sistemu v iztekajočem se šolskem letu prilagajali novim okoliščinam in skupaj iskali rešitve, ki izboljšujejo kakovost učnega procesa, in prav vztrajnost ter predanost učiteljic in učiteljev sta po mnenju Rončevića nujna temelja za nadaljnji razvoj.
"Kot minister si želim, da šola ostane prostor, kjer lahko vsak otrok, učenec in dijak raste, razvija svoje talente in se ob tem uči odgovornosti, spoštovanja ter kritičnega mišljenja. Verjamem v šolo, ki v ospredje postavlja znanje in medsebojno spoštovanje, saj le na ta način lahko vzgajamo samostojne, odgovorne, kritične in ponosne prebivalce Slovenije," je zapisal Rončević.
Učence in dijake je spomnil, da je pred njimi brezskrbno poletje, ki je tako priložnost za počitek kot tudi za odkrivanje novih obzorij in osebnostno rast, ki bo obogatila njihovo življenje na drugačen način, a zato nič manj pomemben, kot je šola. "Naj vam prinese obilo veselja in razposajenosti, kar vas bo okrepilo in opogumilo za vse izzive in priložnosti v prihodnjem šolskem letu," je dodal Rončević. Vsem pa je zaželel mirno, varno in sproščeno poletje.
Za konec je izrazil še željo, da šolski sistem "ostane navdihujoča in povezana skupnost, ki gradi na zaupanju in spoštovanju ter vsakemu posamezniku omogoča doseganje svojega polnega potenciala."