Po podatkih Agencije RS za okolje (Arso) je bil april na ravni države glede na primerjalno obdobje 1991–2020 močno podpovprečno namočen. Kazalnik višine padavin je znašal 35 odstotkov, kar ga uvršča med štiri najmanj namočene od leta 1950.
"Ob skromnih padavinah in večinoma nadpovprečno visoki temperaturi ne preseneča, da je bila količina novozapadlega snega aprila podpovprečna. Na nadmorski višini med 1500 in 2000 metri je zapadlo kvečjemu nekaj centimetrov snega, zato se je snežna odeja skozi mesec močno stanjšala," so na Arsu zapisali na omrežju facebook.
Na merilni postaji Vogel (1515 metrov) je bilo sprva še 130 do 140 centimetrov snega, na zadnji dan aprila pa le še okoli 10 centimetrov. Na Kredarici (2513 metrov) se je mesec začel s 183 centimetrov debelo snežno odejo in zaključil pri 105 centimetrih. Tako je bila ves mesec debelina snežne odeje po navedbah agencije močno podpovprečna, za konec aprila celo rekordno tanka v zadnjih 50 letih.
Letošnji april je bil na ravni Slovenije povsod nadpovprečno osončen, s kazalnikom na državni ravni 133 odstotkov, kar ga uvršča med tri najbolj sončne aprile od leta 1961.
April 2026 je po skupni mesečni statistiki temperature zraka in višine padavin najbolj podoben aprilu 2020, so še dodali.