Čeprav vreme tudi letos ni poskrbelo za bel božič in je sneg v Ljubljani decembra že prava redkost, se je na Krekovem trgu prebudila prava zimska pravljica. Na pobudo Turizma Ljubljana in v sodelovanju s kolektivom ProstoRož so v središče mesta pripeljali pravi, naravni sneg – naravnost z Jezerskega.

V zgodnjih jutranjih urah sta na Krekov trg pripeljala tovornjaka s približno 40 kubičnimi metri snega, ki so ga raztresli po delu trga in ustvarili začasno zimsko prizorišče. Ker narava mestu snega ni namenila, so se organizatorji odločili, da ga pripeljejo sami – in s tem pričarajo zimske radosti za najmlajše.

Sneg na Krekovem trgu

Foto: Turizem Ljubljana

Izkušena ekipa, ki sicer oblikuje snežne poligone na smučiščih, je sneg preoblikovala v pravi mali zimski park. Nastali so manjša sankališča, klančine in igralni elementi, prilagojeni otrokom in njihovi brezskrbni igri. Za številne mestne otroke bo to prva priložnost letos, da se dotaknejo snega, se kepajo, spuščajo po klančinah in doživijo pravo zimo – kar sredi prestolnice. Čez dan bosta od 10. ure dalje za varno in vodeno dogajanje skrbela tudi animatorja, ki bosta otroke spodbujala k igri in poskrbela za prijetno vzdušje. Popoldneve in večere bodo dodatno popestrile predstave z dedkom Mrazom, ki bodo trg ovile v praznično čarovnijo.

Sneg na Krekovem trgu

Foto: Turizem Ljubljana

Na drugi strani parkirišča bo danes zaživel zimski mednarodni festival uličnega gledališča in cirkusa Ana Mraz s prijatelji, ki bo novo prizorišče s prepoznavnimi elementi urbane scenografije, lesenimi tribunami in barvno osvetlitvijo preobrazil v praznični prireditveni prostor. Tako danes kot jutri, v nedeljo, se bodo ob 13. uri odvile interaktivne ulične predstave, od 18. ure dalje pa plesno-glasbene, cirkuške in žonglerske animacije ter zračne akrobacije za vse generacije.

Priporočamo