V torek okoli 14.30 so celjski policisti prejeli prijavo o požaru v stanovanjskem bloku v Iršičevi ulici. Celjski poklicni gasilci in prostovoljni gasilci PGD Ostrožno so zavarovali kraj dogodka, iz stanovanja rešili žensko, druge stanovalce pa evakuirali.
Gasilci so požar pogasili, v stanovanju odklopili elektriko, zaprli plinsko jeklenko in prezračili celotno stavbo, so sporočili z uprave za zaščito in reševanje. Žensko, ki se je nadihala dima, so oskrbeli reševalci.
Po navedbah celjske policije je ženska v stanovanju zaspala s prižgano cigareto, zaradi česar se je vnela vzmetnica, dim pa se je razširil po vsem bloku.
Ovadili jo bodo zaradi suma povzročitve splošne nevarnosti.