Tudi na Hrvaškem so konec tedna policisti opravljali poostren nadzor voznikov. V petek zvečer so na avtocesti blizu Opatije ulovili 34-letnega slovenskega voznika, ki je vozil s hitrostjo 205 kilometrov na uro, in to na odseku, kjer je bila največja hitrost omejena na 100 kilometrov na uro.
Kaznovali so ga s 660 evri kazni in mu za tri mesece prepovedali vožnjo na Hrvaškem.
V primorsko-goranski policijski upravi so dodali, da je bil Slovenec rekorder vikenda in tako največji divjak, ki ga je policistom uspelo posneti s sistemom provida.