Koprski policisti so v torek popoldne lovili voznika skuterja, ki je pri reki Badaševica povzročil prometno nesrečo, s kraja pa potem pobegnil. Odpeljal se je po kolesarski stezi v Olmu, in to brez čelade na glavi. Policist ga je skušal ustaviti, a ga pobegli ni upošteval.
Obvozil ga je, zapeljal desno čez pločnik in po kolesarski stezi proti Markovcu, kjer je trčil v 20-letnega e-skiroista. Oba sta padla po cesti, e-skiroist pa se je pri tem lažje poškodoval. Voznik skuterja je skušal svoje vozilo dvigniti in ga spraviti v pogon, a ker mu to ni uspelo, se je peš zagnal proti reki.
Policist je šel za njim in ga pozival, naj se ustavi, a ga ni poskušal. Skočil je v Badaševico, jo preplaval in na drugi strani še naprej bežal. Policisti so ga tam prijeli.
Moškega so identificirali kot 18-letnega državljana Hrvaške, ki živi v Kopru. Hitri test na droge je bil pozitiven na kanabis.
Policisti obravnavajo sum storitve dveh kaznivih dejanj – nevarne vožnje in zapustitve poškodovanega v prometni nesreči. Skuter so mu zasegli.