Kaj natančno se je v ponedeljek pozno zvečer dogajalo v družinski hiši v kraju Kumberg pri Gradcu, bo morda pokazala preiskava. Je pa po napadu 37-letnega očeta, ki jo je večkrat zabodel in jo porezal, v bolnišnici umrla osemletna deklica.

V hiši je bila tudi njegova žena, ki pa ni bila poškodovana. Trenutno je v psihološki oskrbi, so za avstrijsko tiskovno agencijo APA povedali pri policiji.

Moški naj bi potem skušal storiti samomor. Hudo poškodovanega, a še vedno živega, so našli v domači kopalnici. Aretirali so ga. V bolnišnici so mu oskrbeli rane, potem pa ga odpeljali v pripor v Gradcu. Oba z materjo deklice sta avstrijska državljana in doslej policiji nista bila znana.

Graško tožilstvo je odredilo obdukcijo trupla osemletnice, preiskavo pa je prevzel deželni kriminalistični urad, poročajo v časniku Kronen Zeitung.

V manjši skupnosti, v kateri naj bi živelo le okoli 4000 ljudi, so skrušeni. »Vemo samo, kaj se je zgodilo. Več pa ne,« je za Heute dejal domačin. Zgrožen je in žalosten. Večina še vedno ne more dojeti, kaj se zgodilo.

Priporočamo