Okoli druge ure ponoči je moški na enem od celjskih parkirišč trčil v avtobus, ki ga je spregledal, potem pa s kraja nesreče pobegnil.
Policisti so ga kmalu izsledili in mu odredili preizkus z alkotestom. Ta je pokazal, da je imel v krvi 2,26 promila alkohola.
Ker nima vozniškega dovoljenja, so mu policisti zasegli avto in ga pridržali. Zaradi prekrškov se bo moral zagovarjati pred sodnikom za prekrške.
S celjske policijske uprave so sporočili, da zadnje čase zaznavajo izrazit porast števila močno vinjenih voznikov ali pa voznikov pod vplivom drog. Opozarjajo, da ti ogrožajo varnost na cestah.