V soboto popoldne je 62-letni ribič iz Madžarske na Soči v bližini slapa Boka v občini Bovec lovil ribe. Spodrsnilo mu je, padel je v vodo, tok pa ga je odnesel kakšnih sto metrov po strugi. »Voda mu je napolnila ribiške škornje, zaradi česar se je začel utapljati,« so sporočili z novogoriške policijske uprave.

Utapljajočega se ribiča je pod mostom opazil občan, sicer zaposlen v enem od lokalnih podjetij, ki se ukvarjajo z vodnimi športi in drugimi tovrstnimi aktivnostmi na Soči. Rešil ga je in potegnil na brežino, potem pa poklical na pomoč.

Ribiča so na kraju oskrbeli reševalci iz tolminskega zdravstvenega doma, v dogodku se ni poškodoval, odpustili so ga v domačo oskrbo.

Priporočamo