Če se pri nas skuša kakšen obtoženi izogniti obravnavi na sodišču tako, da nanj pokliče zaradi lažne grožnje z bombo, so na Hrvaškem veliko drznejši, da ne uporabimo kakšne druge besede.
Šestintridesetletni Dušan Knežević iz Imotskega bi se moral v sredo zglasiti na splitskem sodišču, kjer bi se moralo končati sojenje proti njemu. Tožilstvo mu očita posilstvo 18-letnice in poskus povzročitve hude telesne poškodbe, poročajo na Dalmatinskem portalu.
Dušana tja ni bilo. V zaporni celici, v kateri že vse od aretacije preživlja pripor, je namreč pogoltnil dve britvici in pilico ter pristal v bolnišnico. Razpisan narok so prestavili, sojenje pa se bo nadaljevalo in najverjetneje končalo, ko si bo obtoženi opomogel. Kako dolgo naj bi ostal na zdravljenju, v hrvaških medijih ne poročajo, saj ta podatek ni znan.
Ga bodo morali izpustiti?
Je pa povsem jasno, da ga bodo morali v nedeljo, če sodišče sojenja ne bo končalo, izpustiti na prostost. Takrat se bo namreč iztekel najdaljši možni, dve leti trajajoč rok za pripor, poročajo na hrvaškem portalu.
Tožilstvo Dušanu Kneževiću očita, da je junija 2024 v Splitu sredi ulice s palico udaril po glavi 18-letno dekle, ki se je vračala domov, in jo posilil. Našli in prijeli so ga dva tedna po domnevnem kaznivem dejanju, odkar je tudi v priporu. V tem času je zamenjal več zagovornikov, predlagal pa tudi izločitev določenih dokazov iz sodnega spisa …
Tokrat je za prestavitev naroka poskrbel na ekstremnejši način.