V petek je v bolnišnici umrl priznani srbski kirurg, 42-letni Aleksandar Ilić. Nekaj ur prej naj bi ga na domu svojih starih staršev v kraju Banatski Karlovac severovzhodno od Beograda z nožem zabodel štirinajstletni pastorek,  ženin sin iz prvega zakona. Poškodovanega so hitro odpeljali v zdravstveni dom, od tam pa najprej v bolnišnico, a ga zdravniki niso mogli rešiti, poročajo na portalu Blic.

Skušal zaščititi mamo?

Kaj točno se je zgodilo v petek tik pred domnevnim napadom, še ni jasno. Po neuradnih informacijah  naj bi se pokojni in njegova žena glasno prepirala, najstnik pa naj bi, morda v želji, da zaščiti mamo, zabodel očima.

»Dečkova mama je od tukaj, tu še vedno živijo njeni starši. Mislim, da je tudi ona zdravnica. Živijo v Vršcu, občasno pridejo sem na obisk,« je za srbski Blic povedal eden od lokalnih prebivalcev, ki zakonca pozna na videz. Pokojni je imel hčer iz prvega zakona, z drugo ženo pa otrok nista imela.

Osumljen uboja

Moški je za srbski portal štirinajstletnika opisal kot občutljivega in vase zaprtega. Ko ga je pred kratkim srečal, ga je pobaral o njegovih načrtih za vpis v srednjo šolo, a fant ni bil kaj prida zgovoren. Zdel se mu je celo malce čuden.

Štirinajstletnika sumijo uboja, trenutno je v 30-dnevnem priporu. Preiskava še poteka. Zaradi mladosti, pa četudi mu bodo dokazali krivdo, ne bo šel v zapor. Tudi ne v tistega za mladoletne prestopnike, saj takšno kazen izrečejo najstnikom med 16. in 18. letom starosti.

Priporočamo