Enojajčni dvojčici iz Liverpoola Alex Melia in Faye Shore sta svojo prvo materinsko izkušnjo doživeli na edinstveni način. Alex je rodila sina Tommyja 3. novembra, njena sestra Faye pa sina Sebastiana devet ur pozneje, le nekaj minut po polnoči naslednjega dne. Poroda sta potekala vzporedno, kar je medicinsko osebje opisalo kot redkost brez primere.
Čeprav sta v porodnišnico prišli pripravljeni na rojstvo prvega otroka, se je porod pri obeh zapletel in se končal z urgentnim carskim rezom. Alex in njen sin sta domov odšla po dveh dneh, Faye in Sebastian pa sta morala zaradi okužbe in septičnega šoka ostati v bolnišnici enajst dni, a sta si na srečo popolnoma opomogla.
Njuna nosečniška zgodba je bila posebna že od začetka. Zelo sta povezani od otroštva in nikoli si nista predstavljali, da bosta postali mamici skoraj istočasno. Presenečenje je bilo še večje, ker sta se v nosečnost podali po obdobju zdravstvenih negotovosti.
Alex so zdravniki zaradi nizkega števila foliklov prej opozorili, da bo morda potrebovala oploditev z biomedicinsko pomočjo, Faye pa živi s sindromom policističnih jajčnikov, ki pogosto otežuje zanositev. Kljub temu sta v razmiku enega dne odkrili, da sta obe zanosili po naravni poti, njuna predvidena datuma poroda pa sta bila le šest dni narazen.
Zaradi gestacijskega diabetesa, ki se je pojavil pri obeh, so jima zdravniki priporočili zgodnejšo sprožitev poroda. To je pripeljalo do izjemnega trenutka, ko sta dvojčici začeli rojevati skoraj istočasno. Med porodom ju je spremljala njuna mama, ki je tekala med sobama.
Danes, ko sta obe z novorojenčkom že doma, opisujeta materinstvo kot izkušnjo, ki ju je še dodatno povezala. Podpirata se pri prvih starševskih izzivih, skupaj preživljata trenutke hranjenja in skrbi ter uživata v dejstvu, da bosta njuna sinova odraščala skoraj kot brata.