Potem ko se še ni polegla polemika o tem, kakšne grbe smejo imeti na vrhu droga praporji, je Resnica novo sprožila s predlogom dopolnitev zakona o grbu, zastavi in himni. Po njem na pročeljih javnih institucij ne bi bilo več dovoljeno izobešati zastav, za katere ni izrecne zakonske podlage. Predsednica države Nataša Pirc Musar tako na predsedniški palači ne bi več smela izobesiti mavrične ali palestinske zastave, vlada pa bi se morala posloviti od ukrajinske. Svoje je prispeval še predsednik vlade in stranke SDS Janez Janša, ki predlaga razširitev himne. Njegov predlog sicer ne vključuje kitice »bog živi Janšo«, temveč, kot je mogoče sklepati, poleg sedme tudi drugo kitico Prešernove Zdravljice: »Komú najpred veselo zdravljico, bratje! čmò zapét'! Bog našo nam deželo, Bog živi ves slovenski svet, brate vse, kar nas je sinóv sloveče matere!«
Kakor koli že, dokler se bomo prepirali o zastavah, grbih in himnah, se nam res ne bo treba toliko ukvarjati z malenkostjo, kot je boljše upravljanje države.