S tem vprašanjem nas je spomnil, kako slepo zaupamo novim obrazom, amaterskim obrazom in praznim obrazom, da nam vodijo državo. K temu lahko dodamo še nadgradnjo. Ti vozniki brez osnovnega znanja in veščin sedejo za volan največkrat dobro pijani. Pijani od zmage, pijani od prepričanja, da so zdaj vladarji in nedotakljivi. Pijani od lastne pomembnosti se ne zmenijo več za nobena pravila in vozijo skozi rdeče semaforske luči in drugim kažejo osle. Čez svoje nasprotnike udrihajo približno tako kot vaški pijanci, ki bi vsako nestrinjanje najraje končali s pestmi pred oštarijo.
Foto: Tomaž Skale
Šolska proslava in vozniki brez izpita
V dobrih dveh šolskih urah podkasta nas je Gregor Golobič skozi svoje oči briljantno popeljal skozi novejšo zgodovino in v ospredje postavil enostavno vprašanje. Bi vi svojega otroka zaupali vozniku, ki ni še nikoli vozil avtomobila, da ga vsak dan vozi v šolo?
Priporočamo
Prijava
Še nimate računa? Ustvarite račun
×