Še zdaleč ne, le priprave nam omogočajo, da se dvignemo v zrak, ampak ne sami, temveč na njih. Če smo malo škodoželjni, je v letalu, sploh v večjem, podobno kot v dnevni sobi. Majhna letala so druga zgodba, jadralna še druga. To ni letenje, le omogočen nam je pogled na Zemljo iz zraka. In potovanje z letalom se je spremenilo v transfer ljudi z enega kraja v drugega, najbrž pri tem ne občutimo več prav nič prvinskega, kot je dejansko letenje.
Foto: Tomaž Skale
Mnoge “nekoristne” stvari
Človek si je vedno želel leteti kot ptica. Kljub vsem možnostim premikanja, ki smo si jih ustvarili s pomočjo tehnike in tehnologije, je vendarle samo letenje uresničilo to davno človeško željo. Pa jo je res? Ali res lahko letimo kot ptice?
Priporočamo
Prijava
Še nimate računa? Ustvarite račun
×