Letošnja sezona se je tako končala tudi za slovenska košarkarja v dresu Toronta Raša Nesterovića in Primoža Brezca, še naprej pa v boju za šampionski prstan ostaja Saša Vujačič z LA Lakers. Kapetan slovenske reprezentance je na zadnji tekmi proti Orlandu igral le devet minut in v tem času ni vrgel na koš (v statistiko je vpisal skoka, izgubljeno žogo in tri osebne napake), Primoža Brezca pa znova ni bilo niti na klopi za rezervne igralce. Najzaslužnejši za zmago Orlanda je bil znova odlični center Dwight Howard, ki je še tretjič v seriji proti Torontu vknjižili po vsaj 20 točk in skokov – tokrat jih je v obeh kategorijah dosegel po 21. Saša Vujačič je za četrto zaporedno zmago Jezernikov nad Denverjem v 14 minutah dosegel pet točk, skok in osebno napako.

Na tretji tekmi, ki je bila na sporedu ponoči po slovenskem času, so novo presenečenje pripravili košarkarji Atlante, ki so s 97:92 premagali najuspešnejše moštvo rednega dela Boston in izid v zmagah nepričakovano izenačili na 2:2.