KOPER - HELIOS: Do izteka 3. minute domači niso zadeli koša, gostje pa povedli s 7:0. Po trojki Nikolića in z zaporednimi koši Lazarevskega se je položaj obrnil in do konca četrtine so gostje, ki so Koprčane skušali zaustaviti s consko obrambo, prek Laskeviča le še enkrat zadeli. Nato pa so gostje pričeli zadevati z razdalje, voda na mlin pa so bile tudi ne ravno posrečene menjave s koprske klopi, ko se na igrišču peterka z obema novincema, Pregljem in Čurkovićem, ni znašla. Za tri zadel je najprej Troha, nato dvakrat zapored Trifunović, nato Antonijević in delni izid je bil v 16. minuti skoraj neverjetnih 0:22 oziroma 18:32. Po nekaj spornih odločitvah sodnikov v prid gostov je Lazarevski izgubil živce in si prislužil tehnično napako, Helios pa je na krilih razigranih Troha in Laskeviča povedel že za 19, v drugem polčasu pa prednost ohranil do konca. Rumeno modri so se v predzadnji minuti približali na 67:72, a je bilo potem v koprskih vrstah premalo zbranosti za preobrat. Po tekmi je odstopil koprski trener Borut Butinar : "Imeli smo veliko težav s poškodbami, toda moja osnovna napaka je bila v tem, da ekipe nisem uspel psihološko pripraviti na tekme, ne vidim pa načina, kako bi to lahko še dosegel." Kdo bo novi trener še ni znano, najbrž pa bo treninge začasno vodil športni direktor Boris Zrinski. ALPOS KEMOPLAST - KRAŠKI ZIDAR: Zmaga kolektiva nad posamezniki, bi lahko rekli po tekmi v Šentjurju, ki je prinesla prvi poraz Kemoplasta v tej sezoni v svoji dvorani. Trojica Petrovič, Novaković, Kahvedžič je domače 38 minut držala na pragu zmage, na koncu pa so se zasluženo veselili gostje. Domači so sicer večji del tekme vodili, največ v 28. minuti (69:61), ob koncu so imeli v 38. minuti še izid 87:84, nato pa do zaključnega zvoka sirene niso več dosegli koša. Najprej je Petrovič zgrešil tri proste mete, nato je Novak prehitro zaključil dva napada, kar so borbeni gostje znali kaznovati s pomembno zmago. ZAGORJE BZ - ELEKTRA: Začetek je pripadel gostom iz Šoštanja, ki so navzlic slabemu izvajanju prostih metov (v prvi četrtini le 8-1) prvo četrtino dobili. V nadaljevanju se je razigral Žarković, tako da so si "bankirji" ob polčasu priigrali deset točk naskoka. Ko so pozneje povišali na 51:39, se je zdelo, da večjih težav do konca tekme ne bodo imeli, vendar so se vztrajni košarkarji Elektre v tekmo vrnili in v 33. minuti izid izenačili (66:66). Domači so se nato le zbrali in po peti osebni napaki najboljšega igralca gostov Rizmana povedli z 79:70. Božič in Dražovič sta s trojkami tekmo znova napravila zanimivo (84:83), toda Leban je z zanesljivim izvajanjem prostih metov vendarle priigral zmago. "Vselej nam je zmanjkalo koncentracije, pa tako dobro smo se približali. Drobne napake na koncu veliko pomenijo. Nič zato, gremo naprej," je dejal trener Elektre Dejan Srzić . Domači trener Sandi Krofel pa je povedal: "V povprečni tekmi smo delovali nekoliko bolj izkušeno, dobili skok in imeli pri tem izvrstnega Žarkovića, ki je zadel šest trojk." ROGLA - SAVINJSKI HOPSI: Zrečani so s serijo petih trojk povedli s 36:29, po odmoru se je razigral Temnik (do sobote še brez koša v sezoni 2001/02) in v 33. minuti so še vedno vodili z zanesljivimi 70:59. Hughes je s trojkami svoje moštvo približal na 78:76, ko je Tovornikovo podajo prestregel Dundović, Šporar je štiri sekunde pred koncem zadel prosta meta, nakar je Sivka na trojki polzeljskega Američana nepotrebno zaustavil s prekrškom in ogrozil zmago. Ostalo je še 46 stotink sekunde, Hughes je bil dvakrat natančen, tretji met je namerno zgrešil in žoga se je odbila do Rugičaja, vendar iz ugodnega položaja neoviran ni zadel za zmago. "Nasprotnika ne znamo dotolči in potem za uspeh potrebujemo tudi srečo," je po že petem dvojnem dvojčku dejal Mario Dundović . "Tekmo smo izgubili s slabo obrambo na začetku drugega polčasa in ko pozneje nismo uveljavili prednosti v višini," je prvo v seriji treh zaporednih gostovanj ocenil polzelski trener Miloš Sagadin .