Že sam rezultat kaže, da nekdanja številka ena svetovnega tenisa ni imel nikakršnih težav. Razlika med tekmecema je bila ogromna. Zmagovalec 22 turnirjev za grand slam se ni niti enkrat znašel v takih težavah, ki bi lahko pomenile izgubo niza, tako je lahko privarčeval tudi nekaj moči za četrtfinalni obračun.

V njem se bo pomeril z 11. igralcem sveta, Rusom Karenom Hačanovom, ki je danes s 3:1 ugnal Italijana Lorenza Sonega. Rus je potreboval nekaj časa, da je ujel ritem, prvi niz je izgubil z 1:6, nato drugega dobil s 6:4, bržkone pa je bil odločilen tretji, ki ga je dobil po izenačeni podaljšani igri. Po njej je Italijan povsem popustil.

Pri dekletih se je prva v četrtfinale uvrstila Rusinja Anastazija Pavljučenkova, ki je po izenačenem boju premagala Belgijko Elise Mertens. Rusinji je sledila še Čehinja Karolina Muchova, ki je v dveh nizih strla odpor Rusinje Jeline Anavasjan.