Tekme osmine finala lige prvakov so prinesle le eno pravo presenečenje. Lahko bi se pogovarjali o tem, da v to kategorijo sodi tudi napredovanje Benfice proti Ajaxu. Brez debate pa je v njej izpad Juventusa, ki ga je izločil Villarreal. Torinčani resda že celotno sezono ne blestijo, a proti španskemu moštvu so bili v vlogi izrazitega favorita, še dodatno po prvi tekmi, na kateri so na gostovanju remizirali z 1:1. A stara dama je pred domačimi navijači povsem pogrnila, saj je Villarreal na koncu v Torinu slavil zmago s kar 3:0.

Juventus je v letošnjo sezono krenil z velikimi cilji, ki pa jih ne bo uresničil. Izpad v osmini finala lige prvakov je za klub velik udarec, kot tudi položaj v italijanskem prvenstvu, kjer je četa trenerja Massimiliana Allegrija na četrtem mestu. Zdi se, da je realen cilj za staro damo le še italijanski pokal, v katerem so v polfinalu na prvi tekmi z 1:0 ugnali Fiorentino, v morebitnem finalu pa jih čaka Milan ali Inter. Ob slabih rezultatih navijače Juventusa skrbi tudi skromna igra moštva, za kar krivijo Allegrija. »Če bi imel možnost, bi znova igral isto. Do 65. minute smo bili odlični. Villarreal se je branil z vsemi nogometaši. Sprejeti moramo poraz. Ni lahko, a ne morem reči ničesar čez igralce, ki so se resnično trudili,« se je na izpad medlo odzval Massimiliano Allegri in s tem še bolj razburil navijače, ki so se jim igralci eden za drugim opravičevali za slabo predstavo. Trener Villarreala Unai Emery je priznal, da je imelo njegovo moštvo tudi nekaj sreče. »Naš vratar je bil odličen, rešila nas je tudi prečka. Dobro smo se branili in bili potrpežljivi, ko pa so prišle priložnosti, smo jih izkoristili. Izločili smo enega od favoritov za končno zmago v ligi prvakov in na to sem izredno ponosen.«

Na drugem obračunu sredinega včeera je Chelsea dokončal začeto delo na Stamford Bridgu, čeprav je Lille po uspešno izvedeni enajstmetrovki Buraka Yilmaza za kratek čas zagrozil s preobratom. »Uvrstitev v četrtfinale lige prvakov je velika stvar. Smo moštvo, ki si ga nihče ne želi za nasprotnika na prihajajočem žrebu,« pravi trener Chelseaja Thomas Tuchel. »V našem izpadu je nekaj logike, saj nismo bili v vlogi favoritov. A glede na prikazano na obeh tekmah se s potekom dogodkov vseeno težko sprijaznimo. V prvem polčasu smo izpolnili načrt, a nas je njihov gol tik pred polčasom presekal. V drugem smo poskušali vse, da bi prišli do preobrata, a smo naleteli na premočnega nasprotnika. Ne glede na vse morajo biti moji igralci ponosni nase,« pa meni trener Lilla Jocelyn Gourvennec