Parrot je pred štirimi leti v Južni Koreji osvojil srebrno odličje, za danes četrtim Američanom Redmondom Gerardom, medtem ko je svetovni prvak Marcus Kleveland iz Norveške izpadel že v nedeljskih kvalifikacijah, v katerih se mu s 14. mestom ni uspelo uvrstiti niti v finalne obračune najboljše dvanajsterice.

Za kanadskim tekmovalcem je sicer težko obdobje, saj je le nekaj mesecev po osvojeni medalji v Pyeongchangu izvedel, da je zbolel za rakom limfatičnega sistema. Kljub izčrpavajočim kemoterapijam je bil ves čas odločen nadaljevati športno kariero, kar mu je po polletnem premoru tudi uspelo.

"Prekinitev kariere ni bila nikoli ena od možnosti," je pojasnil Kanadčan, ki s 27 leti sodeluje že na tretjih olimpijskih igrah, na katerih ga čaka še nastop v disciplini big air.

Majhno, a zelo glasno skupino domačih navijačev v snežnem parku Genting je s srebrno medaljo razveselil komaj 17-letni Su Yiming, ki je tako Kitajski priboril sploh prvo medaljo v deskanju na snegu.