Državna prvakinja Mura je očitno dvignila formo in na derbiju kroga proti Olimpiji prišla do tretje zmage v sezoni, s katero si je dvignila samozavest pred nastopom v evropski konferenčni ligi. Ljubljančani so bili zelo neučinkoviti v drugem polčasu, potem ko so prvega odigrali neverjetno slabo.

Mura je trpela v drugem polčasu

Mura je tudi brez Bobičanca (poškodovan) in okrepitve Mulahusejnovića (bolan) premagala Olimpijo. Domača navijaška skupina Black Gringos je 30 let obstoja proslavila z bučnim navijanjem, koreografijo in pirotehniko. Igralci Mure so se jim oddolžili s tretjo zmago sezone, s katero so ujeli vrh lestvice in si dvignili samozavest pred zgodovinsko prvo tekmo v evropski konferenčni ligi, ko se bodo v četrtek ob 18.45 v Ljudskem vrtu pomerili z nizozemskim Vitessejem.

Prve pol ure, ko je bila tekma prekinjena zaradi dima, ki je po prižganih baklah prekril Fazanerijo, je z izjemno ofenzivnim pristopom igrala le Mura in tudi povedla v 18. minuti. Po podaji Lotriča iz kota je z glavo zadel Karničnik, višje vodstvo pa jim je preprečil vratar Vidmar.

»Nimam pojma, zakaj smo v prvem polčasu izgledali tako slabo,« je izpostavil branilec Olimpije Antonio Delamea Mlinar. Olimpija je v drugem polčasu prevladovala, Mura pa se je z zanjo značilno obrambno igro, ki je zaščitni znak trenerja Šimundže, spretno branila in prežala na protinapade. Ljubljančani so zapravili pet lepih priložnosti, ko se je izkazal tudi vratar Obradović, in v 90. minuti ostali brez kapetana Elšnika, ki je bil izključen zaradi grobega prekrška nad Lorbkom.

»Razočarani smo, še bolj pa sem jezen, saj smo predvideli nekatere stvari, potem pa nam jih ni uspelo uresničiti. Mura je odigrala fantastičen prvi polčas, mi pa bi ga zagotovo lahko boljše. Vsaj deset odstotkov boljše, kar bi bilo dovolj, da jim pariramo in odidemo v drugi polčas izenačeni. Manjkalo nam je veliko. Nismo osvajali drugih žog, izgubljali smo dvoboje, pa tudi taktičnih dogovorov se nismo držali. Dober drugi polčas na žalost ni bil dovolj. Imeli smo tri, štiri dobre priložnosti za zadetek, a jih nismo izkoristili. Prihajamo v nevarne situacije, potem pa jih ne znamo realizirati. Čestitke Muri za zasluženo zmago,« je po tekmi povedal trener Olimpije Sava Milošević. Olimpija je doživela že tretji poraz v sezoni in zapravila priložnost za preboj v vrh. Za šampionske ambicije ji kronično manjka nepredvidljivosti in kakovosti, najbolj pa klasičen napadalec, kakršen je bil Vombergar. Medtem je Radivoj Bosić, ki je bil v Olimpiji kaznovan zaradi nediscipline, postal član portugalskega drugoligaša Nacionala z Madeire.

»Prvih 35 minut smo odigrali fenomenalno, dobivali smo druge žoge, si priigrali priložnosti. Škoda, da nismo dosegli še drugega gola, ker bi bilo nekoliko lažje. V drugem polčasu smo malo trpeli, ni nam uspelo zadržati žoge, vendar se nam je na koncu izšlo. Navijači Black Gringos so pripravili odlično vzdušje, zraven so bile bakle in ognjemet, mi pa smo jim to na igrišču vrnili z zmago,« je povedal strelec edinega gola Žan Karničnik.

Šesta zaporedna zmaga Kopra

Koper je bil v Radomljah izjemno učinkovit, saj je dosegel gol vsakič, ko je ustrelil v okvir gola gostiteljev. Varovanci trenerja Zeljkovića so bili nevarni v protinapadih, v katerih so sodelovali Parris, Osuji in Baršić, ki so bili prehitri za domačo obrambo in so se podpisali pod vse štiri zadetke za šesto zaporedno zmago v sezoni. Gostje so bili v manjših težavah le na začetku drugega polčasa, ko so Radomlje po izenačenju zapravile še tri priložnosti za vodstvo in bile nato hitro kaznovane. Blestel je Jamajčan Parris. ki je podal za prva dva gola gostov, na koncu pa se je še sam vpisal med strelce.

Novi napadalec Maribora Mudrinski je v prvih dveh minutah tekme v Kidričevem zapravil dve veliki priložnosti in lahko bi odločil zmagovalca, Aluminij pa je zadel iz prve prek Marinška. Vijoličasti so silovito napadali in imeli festival zapravljanja priložnosti. V finišu tekme sta za Kidričane gola dosegla najboljši igralec tekme Krefl in rezervist Kidrič.

Sanjski začetek Dušana Kosića na klopi Tabora iz Sežane

Celjani, ki so dosegli sedem golov, a so jim priznali le tri, so zasluženo zmago nadgradili z dvema evrogoloma Božića za izenačenje na 1:1 in Brecla za potrditev zmage s 3:1. »Pokazali smo pravi značaj ekipe. V težkih momentih smo obdržali koncentracijo in trezno glavo, pretrpeli vse težke trenutke in na koncu zasluženo zmagali,« je povedal strelec tretjega gola Amadej Brecl. Celjsko moštvo je vse bolj povezano in predvsem trio Begić - Medved - Božić iz tekme v tekmo deluje bolje. Domžale so sicer povedle, nato pa zelo padle v igri. »Štejejo goli. Zaslužena zmaga Celja,« je bil jedrnat trener Domžal Dejan Djuranović

Tabor je tudi pod vodstvom novega trenerja Dušana Kosića, ki je prišel v Sežano šele sredi tedna, ostal zvesti tradiciji, da letos točke osvajajo le v gosteh. Kraševci so v Šiški prizadejali Bravu prvi poraz v letošnji sezoni. Bledi Bravo je imel več žoge v nogah in v drugem polčasu prek Bajdeta zapravljal priložnost. Tabor se je pametno branil in v pravih trenutkih dosegel zadetka. Vseh deset točk v letošnji sezoni je osvojil na gostovanjih, kjer je dosegel tudi osem izmed devetih zadetkov.